3. prosince 2005 - Výstava archivní vín regionu Podluží - Nechory, vesnička vinných sklepů v Prušánkách na Moravě

3. prosince 2005 - Výstava archivní vín regionu Podluží

Výstavy vín » 3. prosince 2005 - Výstava archivní vín regionu Podluží
Výstava archivních vín regionu Podluží, je každoročně pořádána jednou z vinařských obcí regionu Podluží v tradičním mikulášském termínu, což letos vychází na sobotu 3.prosince 2005. Region Podluží tvoří obce mezi městy Hodonín a Břeclav, které jsou známé svým vinařstvím, bohatými folklórními tradicemi, vřelými lidmi a krásnou písničkou.

Tento rok se pořadatelství zhostila obec Prušánky, která je největší vinařskou obcí v regionu a nachází se zde i známá vesnička vinných sklepů Nechory. Pořádání výstav vín starších ročníků, jak bývá výstava také nazývána, má již delší tradici a v letos se koná již pátý ročník.

Na výstavě jsou vždy hodnocena vína ročníků ne mladších jak dva roky od probíhající sklizně. Letos se budou vystavovat ročníky 2003 a starší. Jednotlivá vína se hodnotí sto bodovým hodnotícím systémem mezinárodní unie enologů. Degustátory jsou pak jednotliví vinaři z obcí regionu, kteří poskytli na výstavu svá vína.

Součástí regionu Podluží je třináct vinařských obcí: Dolní Bojanovice, Hrušky, Josefov, Kostice, Lanžhot, Lužice, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Nový Poddvorov, Prušánky, Starý Poddvorov, Tvrdonice, Týnec. Více o regionu a obcích v něm sdružených naleznete na www.podluzi.cz.Výstavní výbor

Katalog + plakát

Výsledky bodování a informační plakát.

Fotogalerie

Fotografie z výstavy.

Rodinné vinařství Košut | Wine Encyclopedia | vína-vinařství.cz | Vinotéka Nechory | nechory.cz